פורנוגרפיה ונפש
השפעת החשיפה לפורנורגפיה על הנפש של מתבגרים

בני ובנות נוער בישראל חשופים וצופים בפורנוגרפיה החל מגיל 8, חלקם צופים בצורה יזומה וחלקם באופן מזדמן. החשיפה מייצרת סקרנות, חשיפה נוספת, חיקוי, עוררות מינית, התעסקות במיניות בצורה שאינה מותאמת גיל ובעיקר מייצרת המון תסכול, בושה, אשמה והסתגרות. צפייה בפורנו עלולה לשנת את תפיסת המציאות לייצר חרדה ופחד. איך הצפייה בפורנוגרפיה משפיעה על הנפש, ואיך נכון לשמור עליה מפני חרדה ונזק.

פורנוגרפיה והשפעתה על הנפש

מה בהרצאה?

גיל החשיפה לתוכן פורנוגרפי במדינת ישראל הוא גיל 8, החשיפה יכולה להיות מזדמנת או יזומה, בגיל צעיר ללא תיווך הורי או שיח על מיניות בצורה מותאמת גיל חשיפה לתוכנן כזה יכולה לייצר חרדות, תחושת אשמה, בלבול, פחד ועוד.

מה תקבלו בהרצאה?

1. סקירה של המרחבים הפורנוגרפיים להם חשופים ילדינו, כולל דוגמאות מתוף קבוצות הוואטסאפ/ הסטורי שלהם.

2. הכרות מעמיקה עם תעשיית הפורנו בעולם, היקפיה הגדולים, היכולת שלה לייצר השפעה משמעותית על נפשם של מתבגרים.

3. נתונים לגבי היקפי החשיפה, באיזה תדירות מתבגרים/ות צופים בפורנו וכיצד זה משפיעה על התודעה, ההבנה של המציאות, היכולות החברתיות שלהם ובעיקר כיצד זה משפיע על המח, על העוררות המינית, מצב הרוח, דימוי הגוף. וגם כיצד זה משפיע  על ההתנהגות והרגשות של מתבגרים/ות (הסתגרות החדר, טריקת דלתות, עצבנות ועוד).

4. וגם מה עושים? - מתי הצפייה הופכת לתלותית ומסוכנת, איך מתווכים שיח בנושא, איך מסייעים להם להתמודד עם השפעת המסך על המח, איך מייצרים עבורם מרחב בטוח לצפייה ולא באמצעות חסימה/ הגבלת שעות מסך.

קהל יעד  

1. הורים למתבגרים מגיל 7+ 

2. בני ובנות נוער 

3. צוותי הוראה, מדריכי נוער, מחנכים, מטפלים 

ההרצאה מותאמת לקהל היעד על פי צורך 


מיקום

פרונטלית / זום


להזמנת ההרצאה  

צרו קשר בוואטסאפ ,בטלפון