הורות, מיניות בריאה, בנות מצווה, מעברי חיים, מתבגרים

סדנאות כזמן איכות ולמידה עם חברות, בצוותים וארגונים, אימהות ובנות, בנות מצווה ולציון יום האישה, מעגלי נשים, הנחייה משימתית, מפגשי נוער וגיבוש חברתי.
כל הסדנאות מותאמות בצורה אישית למטרה, לנושא ולמספר המשתתפות בסדנה.

פירוט הסדנאות פה לרשותכם

גיבוש צוות | העצמת נשים | גיבוש מתבגרים | שיחות עם מתבגרים | בנות מצווה

מה ה Story שלך ?

סדנה לבנות 9-13

מיועדת לנערות או בנות מצווה, סדנה שמדברת את השפה שלהן: שיח על ה Story שלהן, כל יום כל רגע. אחרי מי הן עוקבות ולמה? כמה חשובה להן הנראות החיצונית שלהן? מה זה אינסטגרם עבורן?- אם אני לא שם אני לא קיימת? רגשות, רגשות, רגשות - מה קורה להן?

קרא עוד  

דברים שרציתי לומר לך

סדנת אימהות ובנות ( 9-16)

סדנת אמהות ובנות מתבגרות: מותאם לגילאי 9 - 16 מטרת הסדנה: חיזוק הקשר הורה ילדה. במהלך הסדנה משולבים תרגילים חווייתיים לעידוד שיח ותקשורת מקרבת, שימוש בקלפים, כתיבה, יצירה וגם מגע באמצעות איפור

קרא עוד  

שיחת בנות/ בנים - מיניות בריאה בגיל ההתבגרות

סדנה בנושא מיניות בריאה למתבגרים/ מתבגרות גילאי 12 +

שיח על מיניות בגיל ההתבגרות - חיבור למיניות בריאה שמקושרת לעונג ואהבה. חינוך למניעת אלימות ופוגענות מינית. שיחת בנים / שיחת בנות סדנה שמספקת ידע על מיניות, על ההתפתחות המינית ומאפשרת למתבגרים/ות להרגיש בנח לשאול שאלות בצורה אנונימית ולקבל תשובות מקצועיות, מותאמות גיל ומאפשרות התמודדות יציבה ובריאה במצבים שבהם המיניות נכנסת לפעולה

קרא עוד  

 ליאורה יקרה ! ״היה אתה השינוי שאתה רוצה לראות בעולמך״ ׳מהטמה גנדי׳ משפט זה לגמרי משקף מי את מי שאת ! סיימתי קורס הנחיית קבוצות מטעם מכללת גישות בהובלה ובהנחיה מלאה שלך, השתלמתי בקורס מיוזמתי האישית ואין שמחה ממני על החלטה זו. הקורס החל בתקופת הקורונה ועל אף התקופה המורכבת דאגת לכך שתכני הקורס יועברו ויעמדו בסטנדרטים המקצועיים שהובטחו. ליאורה בגמישותך וסבלנותך דאגת לכך שאף אחת ממשתתפות הקורס לא תישאר מאחור ובסיום הקורס ההשקעה נשאה פירות . חל שינוי אדיר מהדרך בה התחלתי את דרכי בהנחיה והמקום בו אני מסיימת אותו. באמצעות הנחייתך חווינו והובהר לנו על ידך איך נכון בנות סדנה, איך לעמוד מול קהל, להתמודד עם התנגדויות, לתכנן ובעיקר להבין את צרכי הפרטים והארגון ,דיוק מטרות ומסרים ,חשיבות התכנון והכנה לכל תרחיש אפשרי. באופן הזה גם כשהמציאות כאוטית התוצאות שנרצה להשיג באמצעות הסדנה יושגו. אני ממליצה בחום! ליאורה את מנחה ויוצרת סדנאות המשלבת אנושיות ומקצועיות ומעשירה ביכולותיה ובידע העשיר שלה את משתתפות/משתתפי הסדנאות. תודה מעומק הלב לסר מלי עו"ס תעסוקתית, רכזת מרחב תעסוקה יתד מרכז הזדמנות נתניה"

מלי לסר - עו"ס תעסוקתית, רכזת מרחב תעסוקה יתדעו"ס תעסוקתית, רכזת מרחב תעסוקה יתד
     

 ליאורה חיים מרצה מקצועית. העבירה 5 הרצאות לתלמידים ולהורים, במסגרת מיזם משאל"ה (מודעות שוויונית האחד.ת למען השני.ה) במחוז ההתיישבותי במשרד החינוך. הרצאות מדויקות. בועטות, נוקבות, מקצועיות. ברגישות, ובסבלנות הביאה נתונים, הנגישה כלים, נתנה טיפים התנהגותיים. המשתתפים יצאו נשכרים בידע חשוב שלעיתים קשה לנו כמורים לדבר עליו, ליאורה עשתה זאת בצורה מעוררת השתהות. תודה רבה לך ליאורה על ההשקעה והנכונות להתגייס למיזם חשוב זה. בטוחים שנשתף פעולה גם בשנה הבאה. ענבל ענבר - רפרנטית מעורבות חברתית מחוזית ויוזמת מיזם משאל"ה. 0526755578"

ענבל ענבריזמית ואשת חינוך

 ליאורה העניקה לי יעוץ והכוונה איך לצאת לדרך כמנחת קבוצות בארגונים. היא קיבלה אותי בקליניקה המהממת שלה שמפיצה חום ונעימות. בטוחה שזה מה שמרגישים כל הנערים והנערות שזוכים להיעזר בה. אני יצאתי ממוקדת, עם מלא טיפים, דוגמאות וחומר למחשבה, ליאורה כיוונה אותי וטוותה לי את הדרך, יצאתי עם צידה לדרך ושעורי בית שאתחיל ליישם כבר היום. כנראה שעשיתי משהו טוב אם זכיתי בך כמנחה ויועצת שלי, וואוו, אני נרגשת, ולמרות העייפות אחרי יום ארוך מלאה במוטיבציה וחדורה להתחיל ליישם. ליאורה אהובה, כל כך מודה לך, מקצועית, מוכשרת, נדיבה ועם לב ענק⁦"

קרן תירושעצמאית, מנחת קבוצות.

 ליאורה את אשת מקצוע מעולה ואישה חזקה, מרתקת ומהווה השראה, משרה ביטחון. במהלך האימון אצלך הרגיש שהמקצועיות והאנושיות שנמצאים בך קיימים בעיקר מנסיון חיים עשיר ורצון לקדם אחרים מתוך ההתקדמות שלך. בעקבות הליווי שלך אני ומשפחתי נמצאים במקום הרבה יותר רגוע, מכיל ומבין. התקשורת השתפרה ולמדנו ממך דברים שלאט לאט התחלנו לקיים בביתנו. יש עוד דרך לעשות אבל יש כלים ויכולת ויודעת שתמיד יכולה לפנות אלייך גם בשעות פחות מקובלות תודה רבה-"

הפרטים שמורים במערכת מטעמי צינת הפרט

 ליאורה את כמו פיה 🧚‍♀️ שמצליחה לשנות חיים את מדהימה ואני כל כך שמחה שהכרנו אותך גל (שם בדוי) הרבה יותר פתוח ומשתף הוא נהנה לבוא אליך את מצליחה לסדר לו את המחשבות ולגרום לו להיות יותר פתוח ומשתף ובכל התקופה המשוגעת הזאת משאירה אותנו שפויים אני כל כך שמחה על הפגישות שלכם וגאה בגל על הדרך שהוא עושה בזכותך. את "המרי פופינס" של 2020"

אימא למתבגר בן 15- שם שמור במערכת

 היי ליאורה וואוו שינוי מהותי בכל הבית. יש יותר שיתוף פעולה, שיחות נעימות, המון אהבה גם מהצד של מתן (שם בדוי) אלינו. יותר הקשבה באופן מהמם. עשינו דברים יחד היום בבית(במטבח) מתן עופרי ואני (שמות בדויים) הוא מקבל המון אהבה יחד עם גבולות ברורים(הוא מאוד מתאמץ) השיחה איתו עשתה לכולנו טוב. יחד עם זאת כשהוא איחר פעם אחת מהדעה שסיכמנו, החלטנו שלא נאמר כלום על האיחור כשחזר, וחיבקנו ושאלנו איך היה אמר שהיה לו כיף ולכן נשאר, ענינו שאנחנו ממש רוצים שגם לנו יהיה כיף ושהכיף שלנו זה שהוא אתנו גם. אתמול בבוקר נכנסתי למיטה שלו שתינו קפה ושוקו יחד, הוא הוריד לנו מוסיקה שאוהב והשמיע לנו, רקד ושמח. יש כיוון חיובי מאוד, אור גדול. גם עופרי מרוויחה מהאווירה בבית. נפרט יותר בפגישה הקרובה(מצפים לה מאוד). את מדהימה, תודה רבה על ההתעניינות שלך ועל ההכוונה. ממשיכים בדרך הזו ובצורת שיח החדשה"

אמא למתבגר בן 13 ומתבגרת בת 12 - שמות שמורים במערכת

 ליאורה יקרה אני בת להורים אקדמאיים, התחתנתי ונולד לי בן מהמם, נוח לבריות עם נתינה כבר מגיל הגן, חלום של כול מורה והורה. תלמיד מצטיין לאורך כל שנות הלימודים, מצטיין בכמה ענפי ספורט, לילד עם נתונים כאלו קל להתוות מסלול חיים, לסיים את הלימודים, להתגייס עם נתוני פתיחה מצוינים, לסיים ולהעלות ולהצליח בתחום האזרחי. והנה לפתע בגיל 17 בסוף שנת הלימודים הוא מגיע עם תעודה בניגוד בניגוד לכל השנים עם ציונים וגישה שהדליקו אצלי נורה אדומה, לפתע פתאום הוא מסתגר בחדרו, לא מתקשר, לא משתף ונראה מכונס לגמרי בתוך עצמו עם סימני מצוקה. חשבתי שזה גיל ההתבגרות, לא הצלחתי לדובב אותו למרות שכל השנים היה פתוח וזרם עם כולם, ראיתי אותו מיואש ואני עוד יותר. אני רגילה לפתור כל בעיה והנה פה לא הצלחתי. קיר אטום, מה עושים? צריכה עזרה והכוונה, נזכרתי בך, ליאורה יקרה, נזכרתי במקצועיות שלך וביושרה ופניתי אלייך, לאחר כמה שיחות שלך עם אילן (שם בדוי) גילית שלא היו אלו בעיות של גיל ההתבגרות, גילית שהיו לו תכוניות שונות לגמרי ממה שאני ובעלי תכננו לגבי עתידו, ושהא היה בחרדה נוראית לגלות לנו ההורים את המצב. זה היה בשבילי צונאמי תאונה קטלנית, איך ייתכן? ליאורה טיפלת בנו והנחת אותי איך לקבל את רצונו של בני, להשלים עם המצב ולבסוף גם לתמוך בו. אם לא ההכוונה שלך ליאורה ונתינת הכלים איך לנהוג עם כל המכלול הזה לא הייתי בימינו במצב הטוב הזה שאנחנו נמצאים בו עכשיו. הבן השתנה מקצה לקצה כאשר הבין שיש לו את התמיכה. תודות לך ליאורה הוא הפנים גם ושוב נפתח וקיבל שוב אמביציה להתקדם ולעשות לעצמו. נתתי כותרת לטיפול שלך "פיקוח נפש" וכך היה, אני הבנתי שכמה כהורים אנחנו חושבים שיודעים הכול דווקא כהורים אין לנו את היכולת האובייקטיבית לנתח, לראות את הנסתר על הגלי בנפש אצל ילידינו. אני מודה כל יום לה' ששלח אותך בדרכי ליאורה שינית את גורל חיינו במלא מובן המילה, מישהו יכול לחשוב שאני מגזימה , אך מי שלא נתקל בסיטואציה כזו לא יכול לשפוט ליאורה יקרה - תודה שהצלת את חייו של היקר לנו מכל"

אמא למתבגר בן 18 בדרך לגיוס בצה"להפרטים שמורים במערכת - מטעמי צינת הפרט
     

 ליאורה היקרה, חייבת לכתוב לך כמה מילים אישיות אחרי ההרצאה הכ"כ חשובה הערב. העברת את ההרצאה באופן מקצועי ומרתק, והיה פשוט נהדר ! שאפו גדול !! האזנתי לך בעניין רב ויותר מפעם אחת ראיתי את עצמי עם "התכשיט" המתגבר הפרטי שלי בסצנות שתארת (הרי זאת בדיוק אני שנכנסת לחדר ולא יכולה שלא להעיר לו על הר הגרביים "הריחניות" שזרוקות אצלו בחדר..). מבטיחה לקחת איתי לפחות חלק מהכלים שדיברת עליהם. אז המון תודה על השיתוף והמקצועיות ומקווה לקחת חלק גם בהרצאת ההמשך בשבוע הבא. יישר כוח והמון הצלחה בכל פעילותך !"

אימא למתבגריםהורה
     

 ליאורה יקרה הזמנו אותך להעביר הרצאות להורים, בני ובנות נוער בעיר מודיעין, ההרצאה הייתה מתובלת בידע הרב שיש לה על הצבא, על התהליכים שקורים שם, ועל סיטואציות אפשריות שיקרו וכיצד יש לפעול בכל אחת מהן. בהרצאה לבני הנוער- הייתה אווירה מרגיעה מההתחלה עד הסוף, הגעת מוכנה ובעיקר מאוד מקצועית והעברת תחושה שאפשר לסמוך על דבריך ושלא צריך לפחד מתהליך הגיוס. בנוסף, היית שקופה ואמיתית לגמרי לגבי הצבא ולא הצגת דברים לא אמתיים רק על מנת להרגיע, הצלחת להביא את המציאות ולהוריד את סף הלחץ של המשתתפים בהרצאה. בהרצאה להורים- עזרת מאוד להורים להתמודד עם השלב שהילדים מגיעים אליו לפני הגיוס. עזרת להם להבין מה הגיוני שיקרה בזמן השירות ומה עובר את הגבול, ובמידה ועובר את הגבול מה הדרכים להתמודדות מול הצבא. ממליצה בחום לכל ארגון להקשיב להרצאות שלך, את יודעת המון ויכולה להשיב על שאלות שיש למשתתפים. איילת - מנהלת מרכז צעירים מודיעין"

מרכז נוער וצעירים עיריית מודיעין
     

 ליאורה יקרה ברצוני להודות לך בשם צוות המחנכים, ותלמידי שכבת י"ב (בנים ובנות) , שהשתתפו בהרצאות שלך. ההרצאה הייתה חלק מתוכנית "הכנה לצה"ל שמועברת לתלמידי השכבה ע"י המחנכים מתוך אמונה כי שירות משמעותי בצה"ל הוא מפתח להצלחה וקרש קפיצה לחיים האזרחיים לאחר השחרור. למרות שנת הקורונה בה אי אפשר לזמן גורמים חיצוניים נענית להתאים עצמך למערכת מורכבת בזום, והעברת את ההרצאה בצורה מעניינת ומשכנעת תוך סיפור חיים ושיתוף תפקידייך בצה"ל במשך 25 שנים, כשאת חושפת את המעברים השונים מהיותך תיכוניסטית ועד השלב בו הפכת להיות קצינה. ההרצאה תוכננה בקפידה רבה, בצורה מגוונת, בהירה ומרתקת והקנתה לתלמידים ראייה רחבה ומעניינת לקראת הצפוי להם בצה"ל. אין ספק כי סגנון זה של הרצאה הפך את הנושא לחוויה מופלאה אשר עברה ונקלטה בצורה הטובה ביותר. בכך ידעת להתאים עצמך לדרישות התלמידים, לגרות אותם לחשיבה ולסקרנות בנושא. אני מודה לך על כך מעומק לב, ומצפה להמשך שיתוף פעולה פורה ומוצלח גם בשנים הבאות. נורית שיפמן, יועצת כיתות י"ב - תיכון הרצוג"

יועצת תיכון הרצוגנורית שיפמן
     

 ליאורה יקרה, הרבה זמן רציתי ללמוד הנחית קבוצות. מכל מיני סיבות הדבר נדחה ונדחה ואני אומרת – "הכל לטובה" . יצא שבהחלטה של רגע – עשיתי החלטה, אחת המוצלחות בחיי, נרשמתי לקורס הנחיית קבוצות במכללת גישות בהובלתך. הקורס היה מרתק, מעניין ומגוון בזכותך. המקצועיות שלך. הידע הנרחב שלך. הדאגה לפרטים קטנים כגדולים, ההשראה שהענקת בכל מפגש ובין המפגשים – ראויים להערצה. היכולת לחדש בכל מפגש, לרתק למשך 5 שעות בערבי הקורס הארוכים ולהעביר את 23 שיעורי הקורס, שחלקם הועברו בחסות הקורונה – היה אתגר לא פשוט ואת בדרכך החיננית והנעימה, תמיד בחיוך, באהבה והכלה מעוררת הערצה – הצלחת לגשר, לפשר בנועם ולעמוד על רגליים אחוריות ולא לוותר, כשצריך. לא וויתרת לנו ולא על אף אחת מאתנו. ליאורה, הכלת את הקשיים, ניצחת על האתגרים והעברת את הקורס בצורה הכי טובה שאפשר. הצלחת להעניק לכל אחת מאינו ידע, חכמה והרבה השראה במשך הקורס ואף אחריו. חשוב לך להעשיר אותנו בידע ומילאת אותנו בניסיון והידע שלך. ובזכותך כולנו מנחות קבוצות, מעבירות סדנאות, כל אחת בתחומה ובהתאם לאופי עיסוקה. אני, שעד הקורס הזה הרגשתי שאולי בעוד קורס אני אדע, ואולי עוד 'קצת' ידע יעשיר את הסל ואחרי זה אני אקיים סדנאות בעצמי.. עכשיו יכולה לומר: סיימתי את הקורס, קיבלתי ביטחון ואני מכינה בעצמי ומעבירה סדנאות מעניינות ומרתקות. הבטחת וקיימת כל מילה ובפרט – אמרת שאנחנו נהנה מהכנת סדנאות – וכך הוא. אז, ליאורה יקרה: תודה – זו מילה צנועה לתקופה, לחוויה, לצמיחה, להשראה – שהשרית עלי. עלינו. ממליצה בחום להיות לצידך, ללמוד כל מה שיש לך ללמד! אני זכיתי!! אוהבת ומעריכה, מירב חתוקה"

מירב חתוקהמארגנת טיולים ומסעות הגשמה לנשים מלווה נשים להגשמה, מנחת קבוצות
  • אלישבע 7 כפר סבא